Skoči na glavno vsebino

Raziskovalne naloge 2017

Tudi v letošnjem letu imamo na naši šoli mlade raziskovalce, ki so si izbrali temo za podrobno raziskavo in pri mentoricah Vojki Vilfan in Mileni Cotman po strogih kriterijih oblikovali raziskovalne naloge. Na srečanju mladih raziskovalcev ljubljanskih OŠ »Zaupajmo v lastno ustvarjalnost« so letos sodelovale 4 učenke naše šole. 23. marca so svoje naloge zagovarjale pred komisijo in se zelo dobro odrezale. 4. aprila pa smo na šolo dobili obvestilo, da so vse 3 raziskovalne naloge uvrščene na državno srečanje mladih raziskovalcev Slovenije. Aiko Zakrajšek, 9. a, je oblikovala raziskovalno nalogo Spolna diskriminacija v mojem okolju. Gala Plazl Žnidaršič in Lucija Kovaček, 9. b, sta raziskovali pridobivanje eteričnih olj, kar pa sta predstavili tudi s plakatom, s katerim sta osvojili nagrado. Doris Ocepek, 9. b, pa je raziskovala, kdo je zares odkril Pitagorov izrek. Mentoricama in vsem učenkam čestitamo in želimo obilo uspeha v nadaljnjih krogih na izboru za priznanja in nagrade.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost